We are hiring!

UI / Digital Graphic Designer

Η εταιρία μας αναζητά Digital Graphic Designer που θα ασχοληθεί με το σχεδιασμό Ε-shop/ιστοσελίδων καθώς και με τη δημιουργία διαφημιστικού υλικού για Digital Marketing Campaigns (Google/Facebook κτλ).

Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση

Καθήκοντα

  • UI σχεδίαση για Ε-shop και ιστοσελίδες.
  • Ανάπτυξη ιδεών για την ενίσχυση της οπτικής ταυτότητας των πελατών.
  • Δημιουργία διαφημιστικού υλικού για Digital Marketing Campaigns.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ
  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση για τουλάχιστον 2+ χρόνια
  • Portfolio που θα αποδεικνύει τις γνώσεις και την αισθητική του/της υποψηφίου ως designer
  • Άριστη γνώση Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator)
  • Απαραίτητη γνώση και χρήση του Adobe XD ή Zeplin
  • Εμπειρία σε σχεδιασμό UI για ιστοσελίδες
  • Εξοικειωμένος/η με τις τελευταίες τάσεις του UI Design
  • Εμπειρία σε αρχές και πρακτικές User Experience
  • Ικανότητα ερμήνευσης και οπτικοποίησης Creative Brief
  • Ικανότητα να εργάζεται κάτω από συγκεκριμένα χρονοδιαγράμματα
  • Φαντασία, δημιουργικότητα και πνεύμα ομαδικής συνεργασίας
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών Projects και εργασιών
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πρόθυμος/η να παρακολουθεί τις τελευταίες εξελίξεις σχετικά με τις τεχνικές και τις πρακτικές του σύγχρονoυ UI
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες υποψηφίους

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση & ασφάλιση
  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εξέλιξης σε μία συνεχώς αναπτυσσόμενη ομάδα
  • Ενασχόληση με κορυφαία ελληνικά brand
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών που ταιριάζουν στις δεξιότητες του/της υποψηφίου
  • Συνεχής αυτό-εκπαίδευση, εκπαίδευση

Web Developer

We are looking for a passionate Web Developer, to join our software development team in Athens. She/he will report directly to the Lead Software Engineer and be responsible for implementing, maintaining, and documenting the company’s next generation web application, working as a member of a small team. Her/his primary objectives will be to develop, document and support the software using modern technologies, while applying the best practices for software development.

Duties and Responsibilities

  • Take part in the planning and technical design of new web projects
  • Build Ecommerce websites from the grounds up using the WooCommerce or Magento platform
  • Build websites using the WordPress CMS
  • Provide technical solutions, maintenance and support services for web projects
  • Writing and maintaining efficient code using modern best practices
  • Writing and maintaining technical documentation

Qualifications

  • Bachelor’s degree in Computer Science/Computer Engineering
  • 2+ years of experience in web development
  • Expertise in front-end technologies (HTML, JavaScript, CSS, LESS), PHP frameworks, and MySQL databases
  • Strong knowledge of PHP
  • Strong command of the English language
  • Ability to work creatively and analytically in a problem-solving environment
  • Excellent verbal and written communication skills
  • Hardworking, hands-on and teamwork attitude
  • Self-motivated with a mentality for continuous learning

Good to Have

  • 1+ years of experience in developing Ecommerce websites in one of the major open source platforms (ex.Woocommerce, Magento).
  • At least 2 years of experience in design and development of RESTful web services and APIs
  • Experience working with debugging tools such as Chrome Inspector and Firebug
  • Good understanding of website architecture and aesthetics

If you are interested, please send us your CV to info@digitup.gr

Junior Digital Marketer

Η εταιρία μας, αναζητά άτομο που θα ασχοληθεί με τη δημιουργία, την επίβλεψη και τη βελτιστοποίηση Google διαφημίσεων.

Καθήκοντα

  • Δημιουργία και διαχείριση Google Search, Display και Shopping διαφημίσεων
  • Δημιουργία περιεχομένου που συνοδεύει τις διαφημιστικές καμπάνιες (Copywriting)
  • Δημιουργία μηνιαίων report και ανάλυση απόδοσης διαφημίσεων
  • Δυνατότητα να προτείνετε διαφημιστικές ενέργειες για να αυξήσετε το ROI & ROAS των πελατών
  • Μελέτη ανταγωνισμού και δυνατότητα εύρεσης λέξεων-κλειδιών και κατάλληλου κοινού ανάλογα με τις ανάγκες των πελατών
  • Ανάλυση δεδομένων μέσω Google Analytics και thirdparty εφαρμογών
  • Παρακολούθηση πολλαπλών Google Ads λογαριασμών
  • A/B Testing & Optimization για μέγιστη απόδοση

  • Πτυχίο Marketing ή Πληροφορικής
  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση για τουλάχιστον 1+ χρόνο
  • Εξοικειωμένος/η με τις πλατφόρμες Google Ads και Google Merchant Center
  • Γνώση βασικών αρχών Google Analytics
  • Γνώση των προγραμμάτων MS Excel και Google Sheet
  • Άπταιστος γραπτός και προφορικός λόγος στην Ελληνική και Αγγλική γλώσσα
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Πρόθυμος/η να παρακολουθεί τις τελευταίες εξελίξεις σχετικά με τις τεχνικές και τις πρακτικές του Digital Marketing

Θα εκτιμηθεί

  • Εμπειρία σε περιβάλλον Google MCC
  • Δυνατότητα δημιουργίας custom report μέσω Google Data Studio
  • Γνώση Google Tag Manager
  • Google Certification ή παρακολούθηση αντίστοιχου σεμιναρίου

Παροχές

  • Συνεχής εκπαίδευση με συμμετοχή σε συνέδρια & σεμινάρια